+36-96-495-143
tundervarkunszigethu

Nagycsoport-Aktuális hírek


2016.10.21.
Kedves Szülők!

Sok szeretettel köszöntünk Benneteket csoportunk oldalán!
Eltelt az első hónap nagycsoportosaink életében. Ez alatt az idő alatt belaktuk a csoportszobát, a gyerekek is összecsiszolódtak egymással, illetve velünk (akik most kerültek „vissza” hozzánk).


Az idei év elsődleges feladata, hogy a gyermekek „iskolaéretté” váljanak, miközben igyekszünk minél több élményhez, tapasztaláshoz juttatni őket, hiszen ezek által „tanulnak”, ügyesednek leginkább.
A nevelési év folyamán különböző témaköröket (elsősorban évszakhoz kötődően) dolgozunk fel, melyekhez kapcsolódóan lesznek a gyerekeknek ún. „házi feladataik”. Ezek általában gyűjtőmunkát jelentenek. Természetesen „fekete pont” nem jár érte, ha valaki elfelejti, célunk ezzel az, hogy feladattudatra neveljük őket.
Az elmúlt időszak egyik témaköre a „zöldségek” volt. Miután alaposan megismertük, összehasonlítottuk őket, feldolgozásra kerültek (savanyúságot készítettünk), melyet jó étvággyal fogyasztottunk az ebédhez.  Megkínáltuk a másik két csoport ovisait, óvónénijeit is. Nagy sikere volt. Az elkészítés fázisáról láthattok  képeket is.
Október 10.-én megkezdődött az őszi úszótanfolyam, melyre a csoport fele jelentkezett. Nagy örömünkre szolgál, hogy két alkalom után még mindenki lelkes, ügyes. Reméljük,ez így marad a tanfolyam végéig! Néhány képet láthattok, melyek a 2. alkalommal készültek.

Néhány közérdekű dologról ezúton is szeretnénk tájékoztatni Benneteket.
  • Ebben az évben minden hónapban lesz fogadóórája mindegyikünknek. A legközelebbi november 2.-án /szerdán/ fél 4-től fél 5-ig /Andi/, illetve november 3.-án /csütörtökön/ fél 5-től fél 6-ig  /Erika/ lesz. Természetesen ha a köztes időben bármilyen probléma felmerülne, kérjük jelezzétek nekünk.
  • November 4.-én /pénteken/ óvodánk Óvodás olimpiát rendez a sportcsarnokban, melyre 10 fős csapatokkal lehetett nevezni. Erre jelenleg még nálunk is zajlik a válogatás, de időben szólunk azoknak a szülőknek, akiknek gyermeke szerepel ezen az eseményen. Mivel az óvoda minden dolgozója  segédkezik a lebonyolításban, ezért ezen a napon az óvoda ZÁRVA lesz.
  • Ünnep miatt a novemberi gyümölcsnap : november 7. /hétfő/
  • Otthoni játék –nap: november 8. /kedd/
 
 
Ezekről az eseményekről természetesen az eddigi /faliújságos/ módon is tájékoztatni fogunk Benneteket.
Amennyiben szükség lenne rá, telefonszámainkat itt is megtalálhatjátok:
Erika: 30/568 2889
Andi: 20/489 4311
                 Nagycsoportos óvónénik: Erika, Andi

Hírek, aktualitások

Tájékoztató óvodai beiratkozásról a 2023/2024-es tanévre
A Tündérvár Óvoda rendes működési rendjéről fenntartói tájékoztató
A kunszigeti iskolába felvételt kérő gyermekek szülei tájékozódjanak az iskola elérhetőségein!

Fotógaléria


Weboldalunk süti (cookie) fájlokat használ. Ezeket a fájlokat az Ön gépén tárolja a rendszer. A cookie-k személyek azonosítására, látogatási szokásaik követésére nem alkalmasak, szolgáltatásaink biztosításához szükségesek. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k használatába. További információért kérjük, olvassa el adatvédelmi nyilatkozatunkat