+36-96-495-143
tundervarkunszigethu

Közlemény a 2017/2018-as nevelési évre történő óvodai beiratkozás rendjéről a kunszigeti Tündérvár Óvodában


2017.03.22.
Tájékoztatom a Tisztelt Szülőket, hogy Kunsziget Község Önkormányzata által fenntartott Tündérvár Óvodába a gyermekeket az alábbi időpontban lehet beíratni:

2017. április 26. szerda délután 13-18 óráig

A beiratkozás során az ismerkedésre és közvetlenebb kapcsolat kialakítására is lehetőséget biztosítunk az új gyermekeknek és szüleiknek.

Pótbeíratás 2017. április 27. csütörtök 8-11 óráig lesz.

Felhívom a Tisztelt Szülők figyelmét, hogy az óvodai nevelésben részvevők köre öt éves korról három éves korra változott: a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 8. § (2) bekezdése szerint a gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától (2017. szeptember 1.) legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson köteles részt venni.
Amennyiben a szülő azt a gyermeket, aki 2017. augusztus 31. napjáig betöltötte a 3. életévét és óvodai jogviszonnyal még nem rendelkezik, e közleményben meghatározott időpontban az óvodába nem íratja be, szabálysértést követ el.
A napi négy órában óvodai nevelésben részvételre kötelezett gyermek szülője, amennyiben gyermeke az óvodakötelezettségét külföldön teljesíti, köteles arról a beiratkozás utolsó határnapját követő 15 napon belül írásban értesíteni a gyermek lakóhelye, annak hiányában a tartózkodási helye szerint illetékes jegyzőt. A napi négy órában óvodai nevelésre kötelezett, az óvodával jogviszonyban álló gyermek szülője, amennyiben gyermeke az óvodakötelezettségét a jövőben külföldön teljesíti, előzetesen köteles értesíteni a gyermek lakóhelye, annak hiányában tartózkodási helye szerint illetékes jegyzőt.

2017. szeptember 1-től a 2017/2018. nevelési évre az óvodába az a gyermek nyer felvételt, aki
  • a 3. életévét betöltötte,
  • a 3. életévét a felvételétől számított fél éven belül betölti.
Az óvodai beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:
  • a gyermek születési anyakönyvi kivonata,
  • a gyermek nevére kiállított személyi azonosító és lakcímet igazoló hatósági igazolvány (a gyermek lakcímkártyája),
  • a gyermek TAJ kártyája,
  • a szülő személyi azonosító és lakcímet igazoló hatósági igazolványa.
Sok szeretettel várjuk a gyermekeket óvodánkba. Intézményünkkel kapcsolatban további információt a Tündérvár Óvoda honlapján (www.tundervarovoda.hu) szerezhet.
Nyári szünet ideje óvodánkban 2017. augusztus 14-től-augusztus 27-ig lesz.


                                                                                                             Farkas Ferencné
                                                                                                                 óvodavezető
 

Hírek, aktualitások

Öltöztessük ünnepi díszbe környezetünket az év legszebb ünnepére!
A Tündérvár Óvoda ádventi kiállítására kérjük községünk lakóinak segítségét!
Szeptember havi étkezési térítési díj befizetése óvodánkban 2018. augusztus 28-án, kedden 6:30-tól 8:30-ig lesz.

Fotógaléria


Weboldalunk süti (cookie) fájlokat használ. Ezeket a fájlokat az Ön gépén tárolja a rendszer. A cookie-k személyek azonosítására, látogatási szokásaik követésére nem alkalmasak, szolgáltatásaink biztosításához szükségesek. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k használatába. További információért kérjük, olvassa el adatvédelmi nyilatkozatunkat