+36-96-495-143
tundervarkunszigethu

Hétköznapok a Kis-középső csoportban


2016.11.30.
Kedves Szülők!
Sok szeretettel köszöntünk Benneteket csoportunk oldalán!
A csoport létszáma 20 fő, ebből 11 középsős korú, és 9 kiscsoportos korú.
Dolgos hétköznapok állnak mögöttünk az eddig eltelt időben kis- középső csoportosaink életében. Megismerkedtünk egymással, az új csoporttársakkal, összecsiszolódtak, megtalálták helyüket, az állandóság, a biztonság megteremtése miatt alakulóban van a jó közösség.


Az idei év elsődleges feladata, hogy minél több élményhez, tapasztalathoz jussanak. Meghívást kaptunk Gál Botondékhoz szüretre, Szalai Lenke családjához kukoricatörésre. Köszönet mindkét családnak a kedves fogadtatásért, a maradandó élményekért, a hasznos ismeretekért, tapasztalatokért.
Minél több játéklehetőséget, a szabad játékot biztosítok, melynek eredményeként képességeik, készségeik fejlődnek. Köszönöm Kozma Bíborka, és Szalai Lenke édesanyjának a hercegnői öltözetek varrását, Farkas Léna anyukájának az anyagokat.
 
Szerető, elfogadó, nyugodt légkörben az óvodai szokásrendszer kialakítása kiemelt jelentőséggel bír.
A csoportban az önkiszolgálás, az önálóságra nevelés jól halad, szívesen végzik, már a tisztálkodásban és az öltözködésben is egyre önállóbbak.
Az egészséges életmód kialakítása érdekében az étrend kiegészítéseként gyümölcsnapot tartunk, /most az úszás miatt nagyon akadozott/. Csoportunkból 7 kisgyermek jár úszótanfolyamra, nagyon ügyesek.
Aktívan tevékenykedhetnek a gyerekek, énekelünk, verselünk, így megerősítve a szerzett tapasztalatokat.
Az október 23. megemlékezésen Pusztai Mara, Tamás Zoé, Vajda Fanni, és Pátkai Balázs verssel emelték az ünnep fényét.
 
A lehető legtöbb időt töltjük szabadlevegőn, változatos mozgáslehetőségek biztosításával, egyéni igényüknek megfelelő, szabadon választott tevékenységgel. A mindennapos, testnevelést és tornafoglalkozást gyakran a szabadlevegőn tartjuk, fejlődik nagymozgásuk, egyensúlyérzékük, mozgás koordinációjuk.
Folyamatosan megfigyeltük az időjárás változásait, ok- okozati összefüggéseket fedeztünk fel a megfigyeltek és az öltözködés, valamint a természet változásai között.
Folyamatosan gyűjtögettünk leveleket, terméseket, terményeket, gyümölcsöket, ezeket fel is használtuk, képeket, bábokat, gyümölcssalátát készítettünk belőlük, valamint tapasztalatokat gyűjtöttünk formájukról, ízükről, illatukról, megvizsgáltuk metszetüket, felhasználtuk matematikai tapasztalatok szerzésére is.
Figyelemmel kísértük az őszi betakarítást a kertekben és a földeken folyó őszi munkákat.
Nagy figyelmet fordítottam arra, hogy tudatosítsam bennük azt, hogy a növények, és az állatok legjobb helye az élőhelyükön van. A környezet védelmére nevelés, a fenntartható fejlődés érdekében rendkívüli prioritást élvez.
Figyeltük a költöző madarak gyülekezését, útnak indulását.
Figyelemmel kísértük a falevelek színesedését, fokozatos hullását.
Folyamatosan gyűjtögettük a különböző terményeket, terméseket, gyümölcsöket
Az Állatok világnapja alkalmából háziállatokat néztünk meg, képeket gyűjtögettünk, amelyekből tablót készítettünk, könyvekből tájékozódtunk életükről, életmódjukról.
Hallgattuk az avar zörgését, levelek hullását, a szél hangját.
Megismerkedtünk Márton legendájával, a hozzá kapcsolódó szólásokkal, népi megfigyelésekkel.

Jandó Árpádné
óvónő
 

Hírek, aktualitások

Tájékoztató óvodai beiratkozásról a 2023/2024-es tanévre
A Tündérvár Óvoda rendes működési rendjéről fenntartói tájékoztató
A kunszigeti iskolába felvételt kérő gyermekek szülei tájékozódjanak az iskola elérhetőségein!

Fotógaléria


Weboldalunk süti (cookie) fájlokat használ. Ezeket a fájlokat az Ön gépén tárolja a rendszer. A cookie-k személyek azonosítására, látogatási szokásaik követésére nem alkalmasak, szolgáltatásaink biztosításához szükségesek. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k használatába. További információért kérjük, olvassa el adatvédelmi nyilatkozatunkat