Bemutatkozás

Óvodánk Kunsziget szívében ,József Attila utca 2/a szám alatt található ,három csoportban 6óra 30perctől 16óra 30percig tartó nyitva tartással várja a gyermekeket. 2013 fordulópontot jelentett óvodánk életében, intézményünk fenntartója, Kunsziget Község Önkormányzata sikeresen pályázott a NYDOP keretében három csoportos óvoda és főzőkonyha építésére. Kunsziget életében kiemelt jelentőségű a beruházás, hisz több mint száz esztendeje nem épült falunkban köznevelési intézmény.2013 őszén elkezdődött az építkezés, melynek eredménye a 2014. augusztus 30-án átadott új óvoda. Az új óvoda teljes akadálymentesítéssel, korszerű, környezetbarát építéssel az óvodás gyermekek életkori sajátosságaiból adódó igényeket messzemenően kielégítve épült. Az új óvodához kapcsolódó főzőkonyha megépítésével lehetővé vált az étkezések helyben történő elkészítése. Az egészséges életmódra nevelés alapja az életkori sajátosságokra épülő étkezési szokások kialakítása, már kisgyermekkorban. A jól felszerelt konyhán gondosan elkészített ételek a minta menza program előírásai alapján készülnek, melyek nem csak egészségesek, de nagyon finomak is. A normatív kedvezményeken túl jelentős önkormányzati támogatással nagyon kedvező étkezési térítési díj ellenében tudunk napi háromszori étkezést biztosítani óvodásainknak.
Óvodánk fenntartója Kunsziget Község Önkormányzata biztosítja a szükséges feltételeket az óvoda zavartalan működéséhez. Intézményünkben lehetőség szerint három osztatlan csoportban (kis,-középső,- nagy) folyik a nevelőmunka. A három foglalkoztatóban ideális körülményeket biztosítunk a gondtalan játékhoz, változatos tevékenységekhez, melyek a gyermekek sokoldalú fejlődését szolgálják. Óvodapedagógus párok irányítják a gyermekcsoportok életét, együtt terveznek, összehangoltan dolgoznak, munkájukat egy-egy dajka, illetve pedagógiai asszisztens segíti. A gyermekek személyiségének harmonikus fejlődését segíti elő, hogy - óvodába lépéstől az iskolaérettségig - állandó, összeszokott közösségben telnek mindennapjaik.

Tájékoztató óvodai beiratkozásról a 2023/2024-es tanévre
A Tündérvár Óvoda rendes működési rendjéről fenntartói tájékoztató
A kunszigeti iskolába felvételt kérő gyermekek szülei tájékozódjanak az iskola elérhetőségein!